Brzuch do poprawki

Joanna Siemińska

20 lutego, 2024
Artykuły poradnikowe

Udostępnij

Rozpatrując wygląd sylwetki wiele osób zmaga się z niedoskonałościami brzucha. Wiele osób cierpi z powodu wiotkiej skóry. O tym, jak można radzić sobie z tymi problemami i poprawić wygląd brzucha mówi dr Marek Wasiluk z warszawskiej kliniki L’experta.

Wiele osób po dużej utracie wagi albo po ciąży skarży się również wiotką skórę na brzuchu. Mocne naciągnięcie jej przez dużą wielkość brzucha powoduje, że rzadko kiedy jest w stanie z powrotem wrócić do poprzedniej jędrności. Czasami zostaje również jej za duża ilość.

Na tego typu problemy cierpią głównie kobiety, których organizm jest w pewnym stopniu uwarunkowany hormonalnie i ma tendencje do spadku jakości skóry.

Dodatkowo u pań przyczyniają się do tego typu problemów ciąże, podczas których naciągnę są na brzuchu nie tylko skóra, ale również mięśnie i powiezie, czyli większość struktur odpowiadających za wygląd tej części ciała i utrzymywanie jej w zwartym i ładnym kształcie.

Według dr. Marka Wasiluka z warszawskiej kliniki L’experta w takiej sytuacji należy dostosować zabiegi do konkretnego problemu. – Nie da się z góry zaproponować konkretnej terapii. Należy ocenić z czym mamy do czynienia, jak bardzo wiotka jest skóra, czy występuje również jej nadmiar. W zależności od stopnia nasilenia występujących problemów dobiera się zabiegi i co ważne ich nasilenie, czyli ustawiamy odpowiednie parametry i ilość. Z reguły potrzebne jest połączenie kilku metod – wyjaśnia specjalista.

Wiotkość skóry objawiająca się widocznie gorszą jakością skóry (jakby jej pomarszczeniem) wymaga poprawy jej jędrności. W tym przypadku sprawdzi się rf mikroigłowa sama jeśli problem nie jest duży lub w połączeniu z kwasem polimlekowym, który jest silnym biostymulatorem objętościowym, powodującym mocną odbudowę tkanki (wypełnienie jej, ale w naturalny sposób). Efekty synergii podania kwasu polimlekowego, który wywołuje w skórze kontrolowany stan zapalny, wokół którego dochodzi do pobudzenia fibroblastów do syntezy włókien kolagenu, a następnie na tak wystymulowane fibroblasty wykonanie zabiegu rf mikroigłowej daje bardzo dobre efekty.

Kwas polimlekowy bardzo dobrze sprawdza się właśnie na większych obszarach ciała jak np. brzuch. Działa mocno, poprawiając jakość skóry, sprawiając, że staje się bardziej zwarta i jędrna, ale i poprawia jakość powięzi. Będzie on wyrównywał strukturę pomarszczonej skóry, poprzez odbudowanie jej. To cenne wskazanie dla osób, które nie chcą decydować się na inwazyjne operacje plastyczne. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i jest bezpieczny. Efekty są stosunkowo trwałe i utrzymują się ok. 2-3 lat. Potrzeba jednak bardzo dobrej kwalifikacji do tego zabiegu oraz wykonania zabiegu przez doświadczonego specjalistę – wyjaśnia dr Marek Wasiluk.

Gdy oprócz wiotkości występuje nadmiar skóry, czyli problem jest podwójny, powyższą terapię warto wspomóc zastosowaniem lasera frakcyjnego i HIFU. Ich działanie tak jak rf mikroigłowej polega na bardzo mocnym podgrzaniu wnętrza skóry. Reakcja termiczna powoduje natychmiastowe obkurczenie się istniejących włókien kolagenu i elastyny i uruchomienie w organizmie procesów naprawczych, czyli powstawanie w tkance nowego kolagenu i elastyny.

Zabiegi takie jak ablacyjny laser frakcyjny, frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa i HIFU pozwalają podgrzać tkankę głęboki i ją ujędrnić, jednak ich działanie jest nico inne. Trzeba być tego świadomym, aby wybrać najlepszą metodę dla pacjenta – wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej.

 

Istnieją bardzo dobre zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają małoinwazyjnie  poprawić wygląd brzucha.  Który wybrać? To tak naprawdę zależy od naszych potrzeb i powinien zadecydować o tym specjalista.

 

 

Dr Marek Wasiluk – specjalista medycyny estetycznej. Właściciel warszawskiej kliniki L’experta (www.lexperta.pl). Autor eksperckiego bloga www.marekwasiluk.pl i książek pt. „Medycyna estetyczna bez tajemnic” oraz „Młodziej. Anti-age. Jak wyglądać pięknie i naturalnie”.

Prekursor wielu metod leczenia np. No Stretchmarks na rozstępy. Jako pierwszy i jedyny Polak, ukończył studia MSC in Aesthetic Medicine (studia magisterskie, Medycyna Estetyczna) w szkole Barts and The London School of Medicine and Dentistry na prestiżowym uniwersytecie Queen Mary University of London.”

Newsletter

Chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę więcej ciekawych informacji o medycynie estetycznej?
Powiedz nam coś o sobie i zapisz się do listy mailingowej.

Jestem dziennikarzem, blogerem osobą spoza mediów