Medycyna estetyczna bez tajemnic

Joanna Siemińska

19 kwietnia, 2016
Aktualności
0 Comments

Udostępnij

Na czym polega starzenie się twarzy i jak skutecznie ją odmłodzić? Które zabiegi poradzą sobie z danym problemem urodowym, a których lepiej unikać? Jak rozpoznać dobrego lekarza i gabinet medycyny estetycznej? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w książce doktora Marka Wasiluka pt. „Medycyna estetyczna bez tajemnic”, która właśnie pojawiła się w księgarniach.

Książka doktora Marka Wasiluka pt. „Medycyna estetyczna bez tajemnic” ukazała się 15 listopada, nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL. To nie tylko pierwsze tego typu, tak szerokie i kompleksowe kompendium wiedzy na temat medycyny estetycznej, ale również bardzo ciekawa opowieść, wciągająca czytelnika w tajniki poprawiania urody. Co ważne, napisana jest w sposób, który z pewnością zainteresuje zarówno pacjentów, jak i samych specjalistów.

Książka w lekki sposób przedstawia nowoczesne, podyktowane światowymi trendami podejście do medycyny estetycznej. Opisane są w niej wszystkie typowe problemy estetyczne oraz sposoby na to, jak powinno się je leczyć, a z czego absolutnie nie powinno się przy nich korzystać. Znajdziemy w niej również przekrój zabiegów, urządzeń i metod terapeutycznych wraz z opisem ich możliwości i sposobów działania. Jest też cały dział poświęcony wyjaśnieniu starzenia się twarzy oraz jej odmładzaniu. A to wszystko na podstawie wieloletniego i międzynarodowego doświadczenia autora, zilustrowane zdjęciami i okraszone opisami prawdziwych przypadków.

Coś dla amatora i specjalisty

Osoby zainteresowane dbaniem o swoją urodę mogą wynieść z książki cenną wiedzę na temat tego, jak wybrać dobrego lekarza medyny estetycznej. Znajdą tu również odpowiedź na pytanie, co jest ważniejsze: dobrze wyposażony gabinet czy doświadczony specjalista? Będą mieć świadomość istnienia różnorodnych zabiegów (także tych, które są pomijane przez wielu lekarzy)  i świetnie orientować się, w czym mogą mu one im pomóc.

Natomiast lekarze i kosmetolodzy na pewno poznają dzięki książce innowacyjne, najbardziej zaawansowane metody terapeutyczne. Zrozumieją też działanie nowoczesnych technologii wykorzystywanych w urządzeniach przeznaczonych do stosowania w gabinetach medycyny estetycznej. Poza tym dowiedzą się, czym kierować się przy zakupie sprzętu i jak zapewnić bezpieczeństwo swoim pacjentom.

Co ważne, to wszystko przedstawione jest w sposób bardzo obiektywny, na podstawie doświadczenia praktyka i nieprzefiltrowane przez marketing producentów sprzętu i preparatów medycznych.

Autor – ekspert i pasjonat

Autor książki, doktor Marek Wasiluk, jest specjalistą medycyny estetycznej, którą praktykuje od 2008 roku w założonym przez siebie warszawskiej kliniki L’experta.

Jest wielkim pasjonatem swojego zawodu, dlatego ciągle poszukuje nowych rozwiązań medycznych, a nawet tworzy własne autorskie terapie i łączy zabiegi w nowatorski sposób, tak aby zwiększać ich skuteczność. Stale poszerza i udoskonala w swojej klinice metody leczenia, dzięki czemu L’experta jest wyposażona w kilkadziesiąt zaawansowanych, często unikatowych urządzeń medycznych.

Szczególnie interesuje się laseroterapią. Jego niesztampowe podejście i duży wachlarz metod, jakimi dysponuje, umożliwiają skuteczne leczenie wielu odmian trudnych problemów estetycznych, takich jak rozstępy, przebarwienia o podłożu hormonalnym czy blizny.

Doktor Marek Wasiluk od ponad trzech lat dzieli się swoimi doświadczeniami na blogu marekwasiluk.pl, a niedawno postanowił je spisać i wydać w formie książki, która obecnie ma swoją premierę.

Informacje o specjaliście

...

dr Marek Wasiluk

Master of Science Aesthetic Medicine, specjalista medycyny estetycznej, ekspert w dziedzinie laseroterapii. Pomysłodawca i założyciel L'experta.

Doktor Marek Wasiluk jest jed...

Czytaj więcej >>

Newsletter

Chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę więcej ciekawych informacji o medycynie estetycznej?
Powiedz nam coś o sobie i zapisz się do listy mailingowej.

Jestem dziennikarzem, blogerem osobą spoza mediów